NAZİLLİ ADLİYESİ SMS BİLGİ SİSTEMİ TANITIMI

13/11/2009 tarihinde Nazilli Adliyesi Konferans Salonunda Hakim, Cumhuriyet Savcısı ve Adliye Personelinin katılımıyla UYAP SMS kullanımı konusunda konferans verilmiş, UYAP SMS sisteminin daha aktif şekilde kullanılması istenilmiştir.

Sorgu SMS ve Bilgi SMS sisteminden vatandaşların faydalanabilmesi için küçük el broşürleri bastırılarak adliye girişinde kurulan stantta vatandaşlara dağıtılmış, ayrıca bu broşürler duruşmaya katılan taraflara verilmek üzere duruşma salonlarına konulmuş mübaşirler vasıtasıyla vatandaşlara dağıtılmıştır.

Adliyenin görülebilecek olan yerlerine (Duruşma bekleme salonlarına, adliye koridorları ve adliye girişlerine) Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından gönderilen afişler asılmıştır.Nazilli Cumhuriyet Başsavcımız Ramazan SOLMAZ tarafından Nazilli yerel basın mensupları davet edilerek Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı makamında UYAP SMS sistemiyle ilgili bilgilendirme konuşması yapılmıştır.

Nazilli yerel basın mensuplarının UYAP SMS sisteminin tanıtımı için, tanıtım afişleri ve broşürleri CD içerisinde verilmiş, yerel gazetelerde UYAP SMS sistemiyle ilgili haber yapılması istenilmiş, bunun üzerine Nazilli ilçesinde yayınlanan Havadis Gazetesi, Nazar Gazetesi, Anadolu Gazetesi ve Adalet Gazetelerinde UYAP SMS sisteminin tanıtımıyla ilgili haberler çıkmıştır.
Nazilli Belediye Başkanlığı yetkilileri ile görüşme yapılarak Nazilli ilçesindeki bilboardlara UYAP SMS sisteminin tanıtımı için afiş asılması talebinde bulunulmuş, olumlu cevap alınmakla afişlerin basım ve çoğaltım işlemi yaptırılmaktadır. Afişlerin basım ve çoğaltımı yapıldığında Nazilli Belediye Başkanlığına gönderilerek bilboardlara asılması sağlanacaktır.

Yine basım ve çoğaltımı gerçekleşecek olan UYAP SMS sistemi tanıtım afişlerinin Nazilli ilçesine bağlı köylere dağıtımı ve köy muhtarlarının köy halkının görebileceği yerlere asması için Nazilli İlçe Jandarma Komutanlığına afişler gönderilecektir.