KÜTAHYA ADLİYESİ SMS BİLGİ SİSTEMİ TANITIMI

UYAP SMS Bilgi Sistemi tanıtım faaliyetleri kapsamında; 2011 yılı Mayıs ayından itibaren, Kütahya yerel basınında faaliyet gösteren haftalık: aktüel gazetesi, günlük: Yeni Kütahya, Kütahya, Akis, Haber Kütahya, Zafer Gazetesi, ve Haber Gazetesinde, sms.uyap.gov.tr adresli sitedeki afişler yayınlanmaya başlanmıştır.

Yayın linki için tıklayınız.

      Adalet Bakanlığının 26/10/2009 tarihinde yayınlanan 4923 sayılı genelgesi doğrultusunda UYAP SMS Bilgi Sistemi ile vatandaşların haklarından açılan dava ve icra takipleri ile taraf oldukları dava ve icra takiplerinde yapılan işlemlerden anında haberdar olmaları, avukatların ise vekili olduğu dosyalar için "Sorgu SMS" ve "Bilgi SMS"den faydalanabilmesi amacıyla, Kütahya Adalet sarayında stand açılmıştır. Açılan standa Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından gönderilen afişler asılmış ve yine tarafımızdan hazırlanan el broşürleri vadantaşlara ve avukatlara dağıtılmıştır.

       Kütahya da faaliyet gösteren yerel Kütahya Ufuk, Best Haber,Kütahya Ekspres gazetelerinde SMS Bilgi Sistemi haber olarak yayınlanmıştır.Sms Bilgi Sisteminin kullanışı hakkında gatezelerde ayrıntılı bilgi verilmiştir.

       Ayrıca şehrimizin vadandaş trafiğinin yoğun olduğu Sevgi Yolu caddesi üzerindeki GSM abone merkezlerinin görülebilecek yerlerine Başkanlığımız tarafından gönderilen afişler asılmıştır.

Haber linki için tıklayınız.