GÜMÜŞHANE ADLİYESİ SMS BİLGİ SİSTEMİ TANITIMI

Vatandaşların haklarında açılan dava ve icra takipleri ile taraf oldukları dava ve İcra takiplerinde yapılan işlemlerden haberdar olmaları, avukatların ise vekili olduğu dosyalar için 'Sorgu SMS" ve "Bilgi SMS" uygulamalarından faydalanabilmesine yönelik olarak Gümüşhane Bilgi İşlem Şefliğimizce yapılan faaliyetler şunlardır:

2010
OCAK - *Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcısı SMS ve UYAP Bilgi Sistemi konusunda basın mensuplarına gerekli bilgilendirme yapmıştır.

*Adliyemiz giriş ve çıkış noktasına yakın bir yerde 29.01.2010-05.02.2010 tarihleri arasında 8 (Sekiz) gün süreyle SMS tanıtım standı kurularak vatandaş ve avukatların bilgilendirilmeleri sağlanmıştır. Kurulan stand ile slayt eşliğinde adliyemize gelen vatandaşlara SMS sistemi tanıtımı yapılmış, kendilerine Bilgi İşlem Şefliğimizce hazırlanan broşürler dağıtılmıştır.*Avukatlarımızla yapılan birebir görüşmelerde ise SMS Bilgi Sistemine kısaca anlatılmış ve abone olmaları için kendilerine broşürler verilmiştir.

2009
ŞUBAT - Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcısı SMS Bilgi Sistemi ve UYAP Bilgi Sistemi konusunda basın mensuplarına gerekli bilgilendirme yapmıştır.

KASIM - *SMS Bilgi Sistemi ile ilgili afişler Belediye Başkanlığının Divanhanesinde 15 gün süreyle asılması sağlanmıştır.

*SMS Bilgi Sistemi ile ilgili afişler Turkcell – Vodafone satış noktalarında 15 gün süreyle asılması sağlanmıştır.

2008
HAZİRAN - Gümüşhane Cumhuriyet Savcılığı tarafından SMS yolu ile vatandaşların Cumhuriyet Başsavcılığımıza gelmeleri sağlandı.

TEMMUZ - Gümüşhane Adliyesi Ceza Mahkemeleri ve Mülhakat Adliyelerimiz SMS yolu ile vatandaşların Adliyeye gelmeleri sağlandı.

KASIM - Bakanlığımızca gönderilen SMS Afişleri merkez ve mülhakat adliyelerimizde başta Adliye giriş ve çıkış kapıları, koridor,duruşma salonu gibi vatandaşların yoğun olarak bulunduğu yerlere asılması sağlanmıştır.

Haber linki için tıklayınız.