ÇANAKKALE ADLİYESİ SMS BİLGİ SİSTEMİ TANITIMI

BOZCAADA

UYAP SMS Bilgi Sistemi hakkında İlçemiz Bozcaada'da tanıtım faaliyetleri yapıldı.

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığının hazırlamış olduğu ve tarafımıza gönderdiği afiş, el ilanı, broşür gibi tanıtım araçlarından bazıları vatandaşların sıkça girip çıktığı Bozcada Adliyesi, Bozcaada Kaymakamlığı, Bozcaada Belediyesi, Bozcaada Halk Eğitim Merkezi ve Bozcaada İlçe Sağlık Merkezi girişlerine ve panolarına asıldı.

Kamu kurum ve kuruluşlarına personellerimizce bizzat dağıtımının yapılarak, panolarına afiş ve broşürlerin asılması sağlandı.

Adliye koridorlarına, duruşma salonu girişine, ilan panosuna ve Baro odasına afiş ve broşür asıldı, mahkeme kalemleri ve soruşturma kalemine vatandaşlara dağıtılmak ve bilgi verilmek üzere yeteri kadar broşür, el ilanı ve UYAP bilgilendirme kataloğu dağıtıldı ve UYAP SMS sisteminin kullanımının yaygın hale getirilmesi istenildi.

Bozcaada Adliyesinde görev yapan Cumhuriyet Savcıları ve Hakimlere tanıtım faaliyeti kapsamında UYAP Bilgilendirme katalogu verildi.

Bozcaada ile kara ulaşımını sağlayan Gestaş Deniz Ulaşım A.Ş ne ait Bozcaada-I arabalı vapurunun muhtelif yerlerine afiş asılması, vapurla seyahat eden vatandaşlara Bozcaada Belediyesi ve Kolluk kuvvetleriyle koordineli çalışılarak personeller vasıtasıyla el ilanı ve broşür dağıtımı sağlandı.

Bozcaada'nın tek yerel gazetesi olan ve ilçede yayınlanan Adaposta gazetesi yetkilileri ile görüşülerek, gazetenin internet sitesinde

(www.adaposta.com) ve gazetenin çıkarılacak önümüzdeki sayısında vatandaşlara UYAP SMS Bilgi Sistemi hakkında bilgi verilmesi çalışmalarına başlanması sağlandı.

Mülhakat Adliyesi olarak Bozcaada Adliyesine ait resmi web sitesinin yapılması ve bu sitede UYAP SMS Bilgi Sistemi hakkında detaylı bilgi verilmesi çalışmalarına başlanılmıştır.