BURSA ADLİYESİ SMS BİLGİ SİSTEMİ TANITIMI

Ulusal Yargı Ağı Projesinin mobil ayağını oluşturan UYAP SMS Bilgi Sisteminin tanıtım çalışmalarına 28.12.2009 tarihinde başlanmış olup, tanıtım faaliyetlerimiz halen devam etmektedir.

Cumhuriyet Başsavcılığımız ve bağlı mülhakatlarda herkes tarafından rahatlıkla görülebilecek yerlere tarafımızca bastırılan afişler asılarak tanıtım faaliyetlerimize başlanmıştır.

Bursa Adliyesinin bütün giriş-çıkışlarının yapıldığı zemin kattaki giriş salonuna stant kurulmuş olup, birimimiz personelince vatandaşlara ve avukatlara UYAP SMS Bilgi Sisteminin tanıtımına devam edilmektedir.Giriş holüne projeksiyon cihazı ve perde yerleştirilerek genel olarak UYAP ve SMS Bilgi Sistemini tanıtan görüntü ve slayt gösterimi yapılmaktadır.

Tarafımızca bastırılan el ilanları tanıtım standımızda ve kapı girişinde adliyemize gelen vatandaş ve avukatlara dağıtılarak SMS Bilgi Sistemi hakkında bilgi verilmektedir.

Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Sait Gürlek ve Cumhuriyet Başsavcı Vekilimiz Sayın Hacı Osman Kaya’nın da katılımlarıyla basın ve yayın mensuplarına bilgilendirme yapılmış, SMS Bilgi Sistemi hakkında ulusal ve yerel basın-yayın organlarında haber yapılması sağlanmış olup,

Konu ile ilgili internet basınında yer alan haberlere ait linkler aşağıda verilmiştir.
http://www.sabah.com.tr/Teknoloji/2009/12/30/cepte_yeni_uygulama

http://www.haber1.com/Cepte-yeni-uygulama_130106.html

http://haberus.com/haber.php?hid=252564

http://www.haberfx.net/adliyede-smsle-dava-ogrenme-donemi-haberi-135850/

http://www.guneyege.net/index.php/genel/guendem/1087-adliyelerde-smsli-doenem-balad

http://www.haberler.com/davalar-artik-daha-cabuk-bitecek-haberi/

http://www.olay.com.tr/Sayfa.php?Git=Haber&id=30384

Haber linki için tıklayınız.