BAFRA ADLİYESİ SMS BİLGİ SİSTEMİ TANITIMI

Uyap Sms Bilgi Sistemi ile vatandaşların haklarında açılan dava ve icra takipleri ile taraf oldukları dava ve icra takiplerinde yapılan işlemlerden anında haberdar olmaları, avukatların ise vekili olduğu dosyalar için "Sorgu SMS" ve "Bilgi SMS" ten faydanalanabilmesi amacıyla; tarafımızca el ilanları bastırılarak adliyemiz giriş kapısında 06/11/2009 tarihinde dağıtılmış, vatandaşlara birebir uyap sms bilgi sistemi konusunda bilgi verilmiştir.

Daha önceden Başkanlığımız tarafından gönderilen afişler ise Adliyemiz bekleme salonlarına asılmıştır. Adliyemizde bulunan Baro Başkanlığına gidilerek görülen avukatlara birebir Sorgu SMS ve Bilgi SMS hakkında ve e-dava konusunda bilgilendirmeler yapılmıştır.

Tarafımızca bastırılan el ilanları Adliyemiz giriş kapısında dağıtımı ile birlikte tanıtımımız devam etmektedir. Ayrıca internet sitemizi ziyaret edenler için sitemizde bannerimizin altında üst menüde "Sms Bilgi Sistemi" linki konularak kullanıcıların siteye yönlendirilmesi sağlanmaktadır. Yine web sitemizin sağ alt kısmında flash olarak hazırlanan intro ile UYAP Sms Bilgi Sistemine üye olunmasını teşvik edici reklam konulmuştur.