AYDIN ADLİYESİ SMS BİLGİ SİSTEMİ TANITIMI

www.uyap.sms.gov.tr adresinden tanıtım afişleri indirilerek yeteri miktarda 70x40 cm ebatlarında bastırılmış Adliyemizde rahatlıkla görülebilecek yerlere asılmıştır. Söz konusu afişlerden yeteri miktarda ilimiz kamu kurum ve kuruluşlarının ilan panolarına ve bina girişlerine asılması için Aydın Valiliğine gönderilmiştir.

www.uyap.sms.gov.tr adresindeki SMS Bilgi Sistemi el ilanı indirilerek basımı yasılmış ve Adliyemiz girişine tanıtım standı açılmıştır. Bilgi İşlem Müdürlüğü’nde görev yapan uzman kullanıcılarımız münavebeli olarak tanıtım standında görevlendirilmiş ve bu personelimiz tarafından yaklaşık 2500 adet el ilanı vatandaşlarımıza dağıtılmış ve canlı tanıtımlar yapılmış, standımızda 13 vatandaşımızın SMS Bilgi Sistemine üyeliği gerçekleştirilmiştir.

Bastırılan tanıtım afişlerinden ve el ilanlarından yeteri kadar  mülhakat adliyelerimize gönderilerek tanıtım afişlerinin adliye bina girişlerine asılması ve el ilanlarının adliyelere gelen vatandaşlara dağıtılması sağlanmıştır.

İlimiz, muhtelif cadde, sokak ve parklarında bulunan ve mülkiyeti Aydın Belediyesi'ne ait olan billboardlara Aydın Belediye Başkanlığı ile koordine sağlanarak UYAP SMS Bilgi Sistemi tanıtım afişleri özel boyutlarda basılarak asılmıştır

Aydın merkezinde bulunan ve işletmesi özel bir firmaya ait olan led ışıklı reklam panosu için UYAP Tanıtım Filmi ve SMS Bilgi Sistemi tanıtım animasyonu hazırlanmış ve bu reklam panosunda yayınlanması sağlanmıştır.

Yerel gazetelerde hazırlanan el  ilanları basılarak SMS Bilgi Sistemi'nin vatandaşlarımıza daha etkin bir biçimde tanıtılabilmesi için reklamı yapılmıştır.

Yerel radyolarda SMS Bilgi Sistemi için hazırlanan 4 adet replik yayınlanmıştır.

Yerel televizyonlarda Bilgi İşlem Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen UYAP SMS Bilgi Sistemi ve UYAP tanıtımına ait reklam filmlerinin yayınlanması sağlanmıştır.

SMS Bilgi Sistemi hakkındaki gerekli özet bilgilerinin bulunduğu bilgi notu hazırlanarak Cumhuriyet Başsavcılığımız ve Adalet Komisyonu Başkanlığımıza yazı ekinde gönderilmiş, bu bilgi notu adliyemiz birimlerinde görev yapan personelimize adliyemize gelen vatandaşlara birebir bilgi verebilmesi amacıyla tebliğ edilmiştir.

Haber linki için tıklayınız.