ARTVİN ADLİYESİ SMS BİLGİ SİSTEMİ TANITIMI

Ulusal Yargı Ağı Projesi kapsamında avukat ve vatandaşların adliyelere gelmeden dava ve adli işlemlerini takip edebilmelerini kolaylaştıran UYAP SMS Bilgi Sisteminin kullanımının artırılması maksadıyla Artvin Adliyesinde bir dizi etkinlik düzenlenmiş olup; bu kapsamda ilk olarak vatandaş ve avukatlara canlı olarak tanıtım yapılarak bilgi verilmesi amacıyla 28 -30 Aralık 2009 tarihleri arasında Artvin Adliyesi girişinde bilgilendirme standı oluşturuldu. Hazırlanan kitapçık ve el ilanlarının dağıtıldığı stand alanında Artvin Bilgi İşlem Şefliğince hazırlanan sunumlar ve UYAP ve SMS bilgi sisteminin tanıtımına yönelik kısa filmler gösterildi.

28 Aralık 2009 tarihinde saat 13:30’da Artvin Adliyesi konferans salonunda yerel ve ulusal basının temsilcilerinin davet edildiği bir tanıtım semineri düzenlendi. UYAP SMS sistemi hakkında avukat ve basın mensuplarına ayrıntılı olarak bilgi aktardı.

UYAP SMS bilgi sisteminin avukat ve vatandaşlara çok büyük kolaylıklar getirdiğini, adliye teşkilatı olarak çağın gereklerine ayak uydurulduğunu ve bu anlamda diğer kurumlara da örnek olmak istenildiğini söyledi. Basın mensuplarına gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür eden Cumhuriyet Başsavcısı, UYAP SMS bilgi sisteminin vatandaşlara tanıtımında yardımcı olmaları ricasında bulundu.Bilgi İşlem Şefliğince hazırlanan kitapçık ve afişler ile tanıtım sunusunu içeren CD’ler ilçe adliyelerine de gönderilerek benzer nitelikteki tanıtımlar için kaynak desteği sağlanırken, daha geniş vatandaş kitlesine ulaşabilmek maksadıyla UYAP sms bilgi sistemi hakkındaki afişler Artvin Belediye Başkanlığına da gönderilerek şehrin işlek noktalarında sergilenmesi sağlandı.

UYAP SMS bilgi sisteminin tanıtımı amacıyla il çapında düzenlenen etkinlikler kapsamında Ardanuç, Arhavi, Borçka, Hopa, Şavşat ve Yusufeli Adliyelerinde 04-08 Ocak 2010 tarihleri arasında tanıtım standı oluşturuldu.

Avukat ve vatandaşlarımıza yönelik düzenlenen canlı tanıtım etkinliğinde adliyelerimizde çalışan ve bilgi işlem bürolarında görevli zabıt katipleri görev aldılar. Adliye binalarının girişinde yapılan tanıtım ile UYAP SMS bilgi sisteminin kullanımı, avukat ve vatandaşlarımıza getirdiği kolaylıklar ve faydaları hakkında bilgi verildi.

 

Haber linki için tıklayınız.