ADANA ADLİYESİ SMS BİLGİ SİSTEMİ TANITIMI

Cumhuriyet Başsavcılığımız Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından (RTÜK)Radyo Televizyon Üst Kurulu Adana Bölge Müdürlüğü ile yapılan yazışmalar neticesinde Adana'da yayın yapan 25 adet yerel radyo kanalı ve 5 adet yerel televizyon kanalında Bilgi İşlem Müdürlüğümüzce hazırlanan ve hazırlattırılan UYAP SMS ile ilgili görüntü ve ses bilgilendirmeleri halkın en çok iştirak ettiği saatlerde (RTÜK)Radyo Televizyon Üst Kurulu onayından sonra yayınlatılmıştır.

UYAP SMS Sisteminin tanıtımı için Adana Büyükşehir Belediyesi Otobüslerinde bulunan ve toplamda 159 Halk Otobüsünde ki 322 LCD ekranında, 7 gün 16 saat boyunca bilgilendirme yayını yapılmıştır. Halkımızı bilinçlendirmek adına yapılan SMS aboneliği böylelikle en kolay biçimde ulaşım araçları olan Büyükşehir Belediyesi Halk Otobüslerinde bulunan LCD TV'lerle sağlanmıştır. Adana'nın yerel televizyon kanallarından olan Çukurova TV ve Akdeniz TV kanallarından haber ekibi Cumhuriyet Başsavcılığımız standına gelerek yapılan çalışmalarla ilgili görüntüler alıp röportajlarla vatandaşı bilgilendirecek haberler yapmıştır.

sms

Konu ile ilgili açılan standda Başsavcılığımızca bastırılan broşürlerle vatandaşları ve avukatları bilgilendirerek abone yapılması ve bunun yanında da radyoda hazırlanan reklam spotları, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı'nca hazırlanan görüntülerle birlikte görsel efektlerle stand girişinde hem sesli hemde görüntülü olarak bilgilendirme yapılmaktadır.

Cumhuriyet Başsavcılığımız Soruşturma Bürosu ön masasında el broşürleri hazırlattırılarak dosyası hakkında bilgi almak isteyen vatandaşa bilgilendirme  yapılmaktadır.Bunun yanında da adliye koridorlarımızda UYAP SMS ile ilgili afişlerin asılması sağlanmıştır.

Adana'da takip edilme ve haber okunma rekoru kıran aşağıdaki sitelere duyurular gönderilerek. İlgili sitelerde yayın yapılması sağlanmıştır.http://www.adanahavadis.com/ , http://www.adanahavadis.com/tekonoloji-bilim/3910.html 

Ayrıca "Devlet UYAP'ı halka açıyor" manşeti ile http://www.haberler.com/devlet-uyap-i-halka-aciyor-haberi adresinde de konu ile ilgili bilgilendirmeler vardır.

Haber linki için tıklayınız.