SMS BİLGİ SİSTEMİ ABONELER İÇİN PAKET İÇERİKLERİ
 UYAP SMS Bilgi Sistemine abone olmak: Yargı birimlerinde görülmekte olan bir dosyalarda herhangi bir olay gerçekleştiğinde eğer dosyanın tarafı olan kişi SMS bilgi sistemine abone ise bilgi mesajı ile anında gerçekleşen olaydan haberdar edilmektedir.

Örnek mesaj: Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesinin 2008/345 sayılı dosyasında görevsizlik kararı verilmiştir.

UYAP Bilgi Sisteminde değişik içeriklerde paketler bulunmakta olup, abone olunan paket içeriklerine göre gönderilecek mesajlar değişiklik göstermektedir.


UYAP BİLGİ SİSTEMİNDE YER ALAN ABONELİK PAKETLERİ

1- Basit Paket           2- Standart Paket           3- Tam Paket

Pakete abone olmak için: TCKIMLIKNO TAM ABONE yazılarak 4060’a gönderilir.

· Örnek mesaj: 11111111111 TAM ABONE
Eğer yalnızca dosyada kendinizle ilgili değişikliklerden haberdar olmak istiyorsanız abone olurken abone kodunun başına KISISEL ekleyiniz : TCKIMLIKNO KISISELABONE yazılarak 4060’a gönderilir.

Not: Abone olmak için; gönderilen mesaj içerisinde yer alan cep telefonu numarası ile, mesaj gönderilen cep telefonunun ilgili operatörde kayıtlı olduğu kişinin TC Kimlik numarasının aynı olması zorunludur. 

ÖNEMLİ UYARI : Herhangi bir pakete üye olduğunuz taktirde taraf olduğunuz dosyalarda yalnızca sizinle ilgili yapılan işlemlerde, bilgi mesajı almak istiyorsanız abone olduğunuz paket adının başına KISISEL yazmanız gerekmektedir. Aksi taktirde dosyada yer alan tüm taraflarla ilgili işlemlerde tarafınıza SMS ile bilgilendirme yapılacaktır.

Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü Tarafından Hazırlanmıştır. 2014